W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

To już tradycja

31.08.2022

To już tradycja, że w pierwszą niedzielę września spotykamy się wspólnie z rolnikami, sadownikami, działkowcami na powiatowym świecie plonów w grodowieckim sanktuarium. W tym roku zapraszamy wszystkich na dożynki 4 września. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 13:00 mszą dziękczynną z udziałem mieszkańców wszystkich sześciu gmin.

Plakat na Dożynki Powiatu Polkowickiego

Korowód dożynkowy z tradycyjnymi wieńcami przejdzie do nowopowstałego amfiteatru, gdzie starosta oraz wójtowie i burmistrzowie otrzymają z rąk rolników chleby, które następnie podzielą wśród zebranych gości. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, któremu towarzyszyć będą tańce i śpiewy. Na stoiskach będzie można degustować i zakupić regionalne przysmaki. W tym roku mamy do zaproponowania bogatą strefę dla dzieci z dmuchańcami, watą cukrową, warsztatami na kole garncarskim, oraz przejażdżką bryczką z końmi.  Dla chętnych proponujemy także warsztaty podczas których będzie można wykonać ciekawe kompozycje kwietne.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście z powiatu limanowskiego, którzy przyjadą z góralską muzyką i swoimi przysmakami. Bez wątpienia warto pielęgnować tradycje i świętować wspólnie powiatowe dożynki. To zwyczaj, który od wielu lat wyróżnia nas wśród  sąsiednich powiatów,  to okazja do wyrażenia naszej powiatowej jedności i przynależności. Zapraszam do Grodowca - mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Na niedzielne spotkanie, dzięki pomocy Burmistrza Polkowic, uruchomiono dodatkowe połączenie komunikacyjne. Autobus z Polkowic wyjedzie po godz. 12:00 tak, by zainteresowani zdążyli na uroczystą mszę świętą. Natomiast powrót przewidziany jest po godz. 18:00. Przejazd na tej trasie będzie bezpłatny. Szczegóły połączenia znajdują się w załączniku.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}