W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świętowaliśmy Niepodległość w Przemkowie

13.11.2023

Uroczyste obchody powiatowo-gminne po raz pierwszy zawitały do Przemkowa. Ducha patriotyzmu widać było na twarzach wielu starszych i młodszych, a patriotyczna postawa wszechobecna była na ulicach i w miejskim parku, gdzie zorganizowane były główne wydarzenia i warsztaty.

flaga Polski z góry

Za nami 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto budowania wspólnoty poprzez pamięć i szacunek dla przeszłości. Najważniejsze jest dziś to, abyśmy umieli przeżywać je radośnie. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem Marzenie, występ zespołu tanecznego Cykady, poszukiwanie okolicznościowych monet, warsztaty edukacyjne z Towarzystwem Historycznym "Victoria" i Centrum Aktywności "Leśna Gorka" to jedne z wielu atrakcji, w których mogli uczestniczyć mieszkańcy powiatu polkowickiego, podczas wspólnego świętowania.

Tegoroczne obchody przyciągnęły do Przemkowa wielu mieszkańców, którzy przybyli, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Kto miał okazję spróbować powiatowej grochówki z kuchni polowej ten na pewno na długo nie zapomni tego smaku. Niezwykle uroczystą oprawę miała w tym dniu msza św. w intencji Ojczyzny, a biało-czerwony marsz mieszkańców, władz miasta i powiatu, przedstawicieli różnych środowisk i grup społecznych dał wyraz jedności i dumy z narodowej przynależności.

Dziękuję za przygotowanie uroczystej oprawy pocztom sztandarowym, orkiestrze, lokalnym artystom, strażakom ochotnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości. Szczególne podziękowania kieruję także na ręce Pana Burmistrza Jerzego Szczupaka za gościnność i otwartość na naszą wspólną inicjatywę - mówił Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}