W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie ZS w Polkowicach z sukcesami

04.05.2022

Uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach nie spoczywają na laurach. W ostatnim czasie polkowicka młodzież brała udział w kilku ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursach, które zakończyły się dużym sukcesem.

Uczniowie stoją przy ściance z nagrodami, które otrzymali w konkursie "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości", który odbył się w Warszawie

Jednym z ostatnich wydarzeń był finał Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”, w którym udział wzięli: Katarzyna Krzeszowska, Wiktoria Olczyk i Szymon Gołdyn z klasy 2at Technikum pod czujnym okiem opiekunów: pani Izy Górnackiej, pani Joanny Kawy i pana Mateusza Brzozowskiego. Finałowe zmagania odbyły się 29 kwietnia 2022 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas konkursu uczniowie musieli zaproponować nowoczesne rozwiązania dotyczące wykorzystania odpadów produkcyjnych, a po rozwiązaniu studium przypadku – zaprezentować swoje propozycje przed Kapitułą w formie pitch deck (krótkiej prezentacji biznesowej połączonej z pytaniami). Wielka kreatywność, skuteczne zarządzanie czasem i racjonalne decyzje pozwoliły najmłodszym uczestnikom finału na zajęcie zaszczytnego 4. miejsca w Polsce.

Dodatkowo, Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz drugi został „Złotą Szkołą Narodowego Banku Polskiego”. Zespół ambasadorów ekonomii – Małgorzata Kokoszka, Julia Jeziorna, Martyna Korniluk, Paulina Pawłowska, Zuzanna Jamrozik z klasy 3bp Liceum Ogólnokształcącego oraz Wiktoria Ozga, Joanna Keping, Jagoda Gadulska, Hanna Kamelska, Dominika Kawałko z klasy 3atp Technikum – pod opieką koordynatora programu (pana Mateusza Brzozowskiego) i opiekuna merytorycznego (pani Ewy Jezierskiej-Woźniak) z pasją i zaangażowaniem poradził sobie z trzema wymagającymi zadaniami z zakresu bezpieczeństwa finansów osobistych. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. O tytuł walczyły setki szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Ostatecznie tylko 95 z nich zostało ozłoconych specjalną nazwą i logiem. W związku z tym polkowicki Zespół Szkół z dumą może nosić tytuł „Złotej Szkoły” przez kolejny rok i jako lider kształcenia ekonomistów w Zagłębiu Miedziowym inspirować uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności.

Natomiast, międzynarodowym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie: Mateusz Melnyczuk (kl. 2ct), Nikolas Papenfus (kl. 3ctp), Wiktor Ryszko (kl. 3ap), Michał Hoffman (kl. 3ap) i Dawid Miziniak (kl. 3bg), którzy zajęli drugie miejsce w VI Edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja: między rywalizacją i współpracą”. Celem konkursu, któremu patronowała m.in. Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie było zapoznanie uczniów z dziejami stosunków polsko-litewsko-szwedzkich oraz promocja wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości trzech krajów. Uczestnicy pod kierunkiem pani Danuty Zaguły wykonali projekt multimedialny  „Srebrny wiek w kulturze Rzeczpospolitej Obojga Narodów za panowania Wazów”. Na dwugodzinną prezentację multimedialną złożyły się animacje, filmy, muzyka i podkład lektorski. Za zdobycie tytułu laureata uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, jak również indeksy do prestiżowych szkół na kierunki prawno-humanistyczne.

Gratulujemy wszystkim uczniom i opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}