W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sportowe zmagania strażaków

19.09.2022

W niedzielę, 18 września 2022 r., w Gaworzycach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięli najlepsi strażacy ochotnicy z pięciu gmin z terenu powiatu polkowickiego.

Władze powiatu polkowickiego pozują do zdjęcia ze strażakami na zawodach strażackich

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych zawody zostały skrócone i odbyły się w zmienionej formule - w jednej konkurencji. Dzięki temu udało się je przeprowadzić i wyłonić zwycięzców. Strażacy rywalizowali w czterech kategoriach: grupa A mężczyźni, grupa C kobiety, grupa MDP chłopcy i grupa MDP dziewczęta.

Najlepsi w powyższych kategoriach okazali się:

- grupa A mężczyźni - OSP Michałów;

- grupa C kobiety - OSP Kwielice;

- grupa MDP chłopcy - OSP Szklary Dolne;

- grupa MDP dziewczęta - OSP Trzebnice.

Podczas zawodów odbyło się także symboliczne pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Polkowicach Sylwestra Jatczaka, który wkrótce przejdzie na zasłużoną emeryturę. Nie zabrakło podziękowań ze strony Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Polkowicach Krystiana Malinowskiego. Miłym gestem było także uściśnięcie dłoni wszystkich uczestników zawodów z Komendantem w ramach podziękowania za służbę.

Zawody organizowane były przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Polkowicach oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach. Głównym sponsorem oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Polkowicach. Pozostali sponsorzy to: Nadleśnictwo Głogów, Nadleśnictwo Lubin, KGHM Polska Miedź S.A., sklep strażacki Strefa 998.

Teraz zwycięskie drużyny pojadą na zawody wojewódzkie, które odbędą się już w najbliższą sobotę 24 września.

Fot. Powiat Polkowicki, Janusz Lech

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}