W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rusza II etap inwestycji drogowej

27.03.2024

Odcinek drogi między Retkowem, a Starą Rzeką zyskał pełne parametry, poszerzono i wylano nowy asfalt i dziś zupełnie nie przypomina starej, mocno już zniszczonej drogi. Całość inwestycji dopełniła budowa 2,5 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej. Przed nami kolejny etap.

mężczyźni stoją na drodze

Przypomnijmy, że łączna wartość etapu I to 5.282.783,17 zł, z czego powiat na ten cel pozyskał środki rządowe z programu Polski Ład w kwocie blisko 4 mln zł, natomiast 1.295.000,00 zł to dotacja, którą przekazała gmina Grębocice. Ta kadencja pokazała, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić planując wspólne działania i współpracując jako samorządy na rzecz poprawy życia w naszych małych ojczyznach - zaznaczył Roman Rutkowski, radny powiatu polkowickiego, Członek Zarządu Powiatu.

Właśnie podpisano umowę z wykonawcą na drugi etap tej inwestycji, co dopełni zakres zaplanowanego zadania. Droga zostanie poszerzona. Na blisko 10-kilometrowym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia, a obok drogi powstanie ścieżka rowerowa o długości ponad 3 km.  Prócz tego przebudowane zostaną zjazdy do działek, przepusty i rowy przydrożne oraz  skrzyżowanie z drogą na Proszyce. W planie są także nowe nasadzenia. Inwestycja potrwa do wiosny przyszłego roku, jednak większość prac zaplanowano na ten rok.

Na przebudowę drogi powiatowej nr 1001D na odcinku pomiędzy miejscowościami Retków i Stara Rzeka pozyskaliśmy środki rządowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 65% wartości inwestycji, tj. w kwocie 5.353.247,25 zł, a wkład własny uzupełniła dotacja celowa z gminy Grębocice w wysokości 2.882.517,75 zł, dlatego bardzo cieszę się z tej dobrej współpracy z wójtem Grębocic Panem Romanem Jabłońskim. Wiemy, że to głównie mieszkańcy tej gminy będą korzystać z nowej ścieżki rowerowej oraz drogi - zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.  

Tak, jak w przypadku odcinka I również teraz należy się liczyć z występowaniem okresowych utrudnień w ruchu, więc zalecamy ostrożność.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}