W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rejestracja pojazdów w 60 dni

19.01.2023

Po raz kolejny wydłużono termin na zarejestrowanie pojazdu oraz na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Taki stan obowiązuje od 01.07.2021 r. kiedy wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego.

Tablice rejestracyjne pojazdu

Termin na wykonanie czynności określonych w art. 71 ust. 7 i art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym to 60 dni. Przepis ten obowiązuje w tej chwili do końca marca 2023 r.

Przypominamy, że niezawiadomienie w określonym terminie o nabyciu i zbyciu czy niezarejestrowaniu pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej skutkuje nałożeniem kary finansowej, która może wynieść od 200 do 1000 zł.

Nabycie oraz zbycie pojazdu w Starostwie Powiatowym w Polkowicach zgłaszamy bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Można dokonać tego w następujący sposób:

- poprzez profil zaufany e-puap, bez konieczności wizyty w urzędzie (należy pamiętać, aby zawiadomienie złożyć w imieniu każdego ze współwłaścicieli),

- wysyłając wypełniony druk (zawiadamianie o nabyciu) wraz z kserem umowy lub faktury bądź aktu poświadczenia dziedziczenia, wyroku lub postępowania sądowego pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Polkowicach,

- zostawiając wypełniony druk (zawiadamianie o nabyciu) wraz z kserem umowy lub faktury bądź aktu poświadczenia dziedziczenia, wyroku lub postępowania sądowego w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Polkowicach.

Pamiętajmy, że w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy nie ma możliwości zgłoszenia nabycia tak, jak przy pojeździe zarejestrowanym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Obowiązuje jednak wydłużony termin na wykonanie czynności związanych z rejestracją i tak samo, jak w przypadku polskich pojazdów jest to 60 dni.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}