W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rejestracja pojazdów jeszcze tańsza i łatwiejsza

15.09.2022

Wrzesień przyniósł nowe zmiany w przepisach Prawa o ruchu drogowym. Organy rejestrujące pojazdy oraz organy kontroli ruchu drogowego mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. W związku z tym nie są już potrzebne dodatkowe oznakowania i dokumenty.

Naklejka rejestracyjna na pojazd, karta pojazdu i informacja, że od 4 września są zmiany w zakresie rejestracji pojazdów w Polsce

Od 4 września br. zniesione zostały nalepki kontrolne na szybę oraz karty pojazdu, zatem zmianie uległy też opłaty komunikacyjne z tym związane. Rejestracja samochodu czy to krajowego czy sprowadzonego z zagranicy kosztuje obecnie 161,50 zł. Wcześniej opłaty wynosiły 180,50 zł dla pojazdów krajowych i 256 zł dla pojazdów zagranicznych. Rejestracja motocykla to koszt 121,50 zł (opłata jednakowa w przypadku krajowych i sprowadzonych jednośladów). Rejestracja samochodu z zachowaniem dotychczasowych numerów to natomiast koszt 67,50 zł (bez pozwolenia czasowego) i 81,50 zł w przypadku konieczności wydania PC.

Od jakiegoś czasu nie trzeba już także wymieniać dowodu rejestracyjnego kiedy skończy się miejsce na pieczątki z badania technicznego, nie ma również konieczności wożenia ze sobą dokumentu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, a pojazd można zarejestrować w miejscu czasowego zamieszkania. To szereg ułatwień i oszczędności dla właścicieli pojazdów, którzy także mają wgląd w ich historię. Możliwe jest to dzięki aplikacji mPojazd.

Wszelkich informacji można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Polkowicach w Wydziale Komunikacji. W celu umówienia wizyty obowiązuje rejestracja telefoniczna lub przez system internetowy dostępny między innymi na stronie urzędu https://samorzad.gov.pl/web/powiat-polkowicki/wydzial-komunikacji, nr tel. 76 746-15-39/43.

Przypomnijmy, że gmina Polkowice również w tym roku udziela pomocy finansowej z przeznaczeniem na poprawę funkcjonowania Wydziału Komunikacji. Wsparcie jest przekazywane do Starostwa Powiatowego w transzach. Środki te bez wątpienia przyczyniają się do zapewnienia ciągłości pracy w Wydziale Komunikacji sprawiając, że obsługa naszych mieszkańców przebiega sprawnie i bez długich okresów oczekiwania.

{"register":{"columns":[]}}