W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przypieczętowali lata współpracy

18.06.2024

Zespół Szkół w Chocianowie od lat mógł liczyć na przychylność i dobre relacje z firmą Volkswagen Motor Polska sp. z o.o. Zakres współpracy był szeroki, a dziś to partnerstwo zostało sformalizowane i przypieczętowane umową dotyczącą patronatu nad technikum mechatronicznym.

starosta polkowicki, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie oraz przedstawiciele firmy Volkswagen i Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W siedzibie firmy VW Motor Polska w Polkowicach, przy ul. Strefowej, doszło dziś do podpisania wspomnianej umowy partnerskiej. W wydarzeniu wziął udział Kamil Ciupak - starosta polkowicki, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie Piotr Machoń, a także przedstawiciel firmy patronackiej Joanna Kaniewska dyrektor personalny i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Od lat doświadczaliśmy ogromnego wsparcia ze strony firmy Volkswagen. Setki naszych uczniów odbywało tam praktyki, wielu absolwentów znalazło pracę. Wspierano szkołę także programami odpowiedzialności społecznej i wolontariackiej, ale nie zapominajmy także o pomocy rzeczowej, wyspecjalizowanych maszynach, w które wyposażone są pracownie szkolne. Przedstawiciele firmy brali udział w niemal wszystkich organizowanych przez szkołę wydarzeniach o charakterze lokalnym stając się częścią społeczności szkolnej. Dzisiejsze wydarzenie dodatkowo cementuje ten związek - zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Warto przypomnieć, że to właśnie w powiecie polkowickim, w chocianowskiej szkole, miało przed laty powstanie nowego kierunku w kształceniu zawodowym, czyli mechatronik. Elementy składowe porozumienia mówią m.in. o wsparciu tworzenia i modyfikowania programu nauczania, wsparciu w zdobywaniu uprawnień, praktykach, szkoleniach i kursach. Nowością będą też płatne praktyki wakacyjne i stypendia dla najlepszych uczniów. Ta symbioza to uzupełnienie teoretycznego procesu nauczania z praktycznym. Specjaliści z branży motoryzacyjnej będą mogli wesprzeć program dydaktyczny uczniów, a także pracę metodyczną nauczycieli.

Cała procedura sformalizowania naszej współpracy trwała kilka miesięcy, a  dziś bardzo się cieszę, bo dzięki temu wszystkie obecne i nowe klasy mechatroniczne będą mogły skorzystać z zalet tego patronatu. Bardzo dziękuję przedstawicielom firmy, na czele z obecną tu dziś Panią dyrektor Joanną Kaniewską za to, że drzwi Państwa firmy są dla nas i naszych uczniów zawsze otwarte – mówił Piotr Machoń, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie.

Zawarto również trójstronne porozumienie  pomiędzy szkołą, firmą VW oraz LSSE  w zakresie podnoszenia jakości kształcenia branżowego w oparciu o działalność edukacyjną szkoły oraz objęcie opieką patronacką uczniów szkoły przez firmę patronacką przy honorowym wsparciu LSSE.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}