W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przygotuj Paczkę dla rodziny

15.11.2022

Ruszyła kolejna, 22. edycja Szlachetnej Paczki. Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym także zachęcamy do włączenia się w akcję.

Cztery dłonie przedstawione graficznie i trzymające serca

W ubiegłym roku pracownicy Starostwa Powiatowego w Polkowicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie chętnie i licznie wzięli udział w akcji organizowanej w ramach Szlachetnej Paczki. Dzięki temu wielodzietna rodzina z naszego powiatu została obsypana prezentami i artykułami codziennego użytku. W tym roku również postanowiliśmy włączyć się w tę akcję, ponieważ w związku z obecną sytuacją gospodarczą potrzebujących jest i będzie więcej.

Będziemy zbierać zarówno środki finansowe, jak i wsparcie rzeczowe. Rzeczy nie muszą być nowe, ale ważne, aby były w dobrym stanie. Koordynatorem akcji jest Pani Dyrektor Agnieszka Woźniak z PCPR Polkowice, jednak w razie pytań można kontaktować się także z Wydziałem Promocji Powiatu. Zbiórkę przeprowadzamy do końca listopada. Produkty można przynosić do Wydziału PP, pok. 111. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

Poniżej charakterystyka rodziny:

Pani Ewa 33 lat, syn Adam 10 lat:

Historia rodziny:

Pani Ewa lat 33 była szczęśliwą, aktywną zawodowo mężatką. W wyniku trudnego porodu urodziła syna z czterokończynowym porażeniem dziecięcym. Mąż pani Ewy nie radził sobie z niepełnosprawnością syna, przez co rozpadło się ich małżeństwo. Od tamtej pory kobieta samotnie opiekuje się dzieckiem. Codzienność rodziny podporządkowana jest rehabilitacjom, terapiom oraz wizytom u różnych specjalistów. Adam choruje również na padaczkę, ma problemy z nerkami, sercem, ma również usunięty pęcherz i refluks żołądka, karmiony jest dojelitowo. Chłopiec potrzebuje całodobowej opieki, przez co pani Ewa nie może podjąć zatrudnienia. Dochód rodziny wynosi 3219 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wykupienia leków (2930 zł), rodzinie zostaje zaledwie 145 zł na osobę miesięcznie.

Pani Ewa z wielkim oddaniem opiekuje się niepełnosprawnym synem. W wolnych chwilach lubią wspólnie słuchać muzyki, spacerować i malować obrazy. Pasją pani Ewy jest taniec i pisanie wierszy, gdy tylko znajdzie chwilę dla siebie relaksuje się przy swoim hobby. Pani Ewa może liczyć na wsparcie rodzeństwa, które ciężko pracuje, aby pomóc siostrze. Pomimo trudności dnia codziennego młoda mama jest bardzo życzliwą i pogodna osobą.

Trzy kluczowe potrzeby rodziny:

1. Żywność trwała - Rodzinie zostaje na życie tak mało pieniędzy, że gdyby nie pomoc bliskich, często nie mieliby za co zrobić zakupów. Nie stać ich na zakup podstawowych produktów żywnościowych, dlatego ich zapas pozwoliłby na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa przez pewien czas.

2. Środki czystości - Pani Ewa nie może sobie pozwolić na zakup potrzebnych środków czystości przy tak niskim budżecie. Brakuje pieniędzy na życie, więc środki czystości schodzą na dalszy plan.

3. Odzież - Rodzina nie może sobie pozwolić na zakup nowej odzieży.

Ewa: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: S, Uwagi: kurtka z kapturem, sylwetka szczupła, kolor beżowy

Ewa: Bluzka (Całoroczne)

Rozmiar: S, Uwagi: bluzki z krótkim rękawem, sylwetka szczupła

Ewa: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: S, Uwagi: sylwetka szczupła, kolor beżowy

Ewa: Sukienka (Całoroczne)

Rozmiar: S, Uwagi: elegancka, do kolan, wzrost 165 cm

Ewa: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: S, Uwagi: rozmiar 36, jeansy

 

Adam: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: z kapturem, kolor czarny lub khaki

Adam: Dres (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Dres - bluza + spodnie, sylwetka pulchna

Adam: Koszulka / t-shirt (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: koszulki krótki i długi rękaw

Adam: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: jeansy, sylwetka pulchna

Adam: Piżama (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Piżama krótki i długi rękaw

Adam: Skarpetki (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: rozmiar stopy 34

Adam: Rękawiczki (Zimowe)Rozmiar: 152 cm,

 

Obuwie:

Ewa: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 39, Uwagi: kozaki skórzane, na płaskim obcasie

Adam: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 34, Uwagi: Buty typu traperki

 

Wyposażenie mieszkania - ręczniki duże i małe, kołdra i pościel rozmiar 90x200 cm + 70x80 cm Kołdra Pościel (poszwy, prześcieradło) Koc Ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego - Rodzinie brakuje tego typu sprzętu, a nie stać jej na zakup. Adam karmiony jest specjalną mieszanką, ale ważne dla niego są również soki warzywno-owocowe bogate w witaminy, które mogłyby być przygotowywane dzięki wyciskarce. Pani Ewa spędza przy synu 24 h/dobę i nie rzadko nie ma czasu dla siebie, toster pomógłby jej w szybkim przygotowaniu np. śniadania. Rodzina nie posiada kompletu garnków ani patelni. Czajnik, Żelazko, Odkurzacz, toster, garnki i patelnia na płytę indukcyjną, wyciskarka do owoców.

Uwagi: Pani Ewa chciałaby ukończyć kursy doradztwa ubezpieczeniowego online i w miarę możliwości pracować zdalnie z domu, do czego potrzeby jest laptop. Sprzęt mógłby być używany, ale w takim stanie, aby umożliwił sprawne uczestnictwo w kursie i późniejszą pracę.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}