W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa ul. Lipowej w Przemkowie

27.07.2022

Przemków to kolejna miejscowość na mapie powiatu polkowickiego, w której jest bezpieczniej. Zakończył się tam pierwszy etap długo wyczekiwanej powiatowej inwestycji polegający m.in. na przebudowie przejść dla pieszych, a w kolejnym nastąpi także rozbudowa wraz z przebudową drogi powiatowej.

Przejście dla pieszych po remoncie

Prace wykonywane były w ciągu drogi powiatowej nr 1181D i polegały na: budowie chodnika o długości 125 mb, budowie zjazdów na posesje, przebudowie jezdni wraz z remontem konstrukcji, budowie oświetlenia drogowego, budowie kanalizacji deszczowej, budowie kanału technologicznego oraz wprowadzeniu nowego oznakowania drogowego. W ramach zadania powstało także wyniesione, aktywne przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem.

Od początku istotne jest dla nas bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i kierowców, a ta inwestycja w znacznym stopniu przyczynia się do jego poprawy, dlatego priorytetem było pozyskanie środków na ten cel i realizacja zadania – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Wartość inwestycji wraz z dokumentacją to blisko pół miliona złotych. Zrealizowano ją dzięki środkom powiatu oraz dofinansowaniu pozyskanemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak informuje Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych, był to pierwszy etap inwestycji, a całe zadanie podzielone jest na dwie części. W kolejnym etapie planowana jest rozbudowa wraz z przebudową całej ulicy Lipowej aż do ulicy Księdza Jana Skiby.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}