W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt Alzheimer

29.05.2021

W imieniu Rzecznika Praw Obywatelskich, Alzheimer Polska zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej „ALZHEIMER .ROZUMIEM .WSPIERAM”. Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy na temat chorób otępiennych.

Dwoje starszych osób obejmujących się na tle widoku morza i gór

Alzheimer Polska zajmujący się wspieraniem osób dotkniętych chorobą alzheimera i demencją oraz Rzecznik Praw Obywatelskich, przygotowali materiały (ulotki, broszury) które w przystępny sposób opisują zagadnienie. Pamiętajmy, że każda choroba obciąża nie tylko chorego ale też najbliższe otoczenie, dlatego tak ważna jest wiedza. Program „ALZHEIMER .ROZUMIEM .WSPIERAM”  ma na celu zrozumienie choroby i znalezienie pomocy. Nie bądźmy w tym sami, szukajmy pomocy!

Choroby otępienne stają się coraz poważniejszym problemem, dlatego też edukacja jest tak ważna. Zadbajmy o swoich rodziców, dziadków i pamiętajmy również o sobie. Choroba może spotkać każdego, a wczesne wykrycie daje większe szanse na wyzdrowienie lub spowolnienie choroby.

 

Wszelkie informacje dot. kampanii oraz placówek w których można znaleźć na stronach:

Alzheimer-Polska.pl – Związek Stowarzyszeń

Choroba Alzheimera | Rzecznik Praw Obywatelskich (rpo.gov.pl)

Materiały

Broszura informacyjna dot. Projektu Alzheimer
Broszura​_potrzeby​_chorych-Projekt​_Alzheimer.pdf 5.70MB
Ulotka dot. Projekt Alzheimer
ulotka​_-​_Alzheimer​_-​_rozumiem​_-​_wspieram-Projekt​_Alzheimer.pdf 0.10MB