W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszają programy mieszkaniowe dla osób z niepełnosprawnościami

12.01.2023

Zachęcamy do zapoznania się z Programami realizowanymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizację programu na terenie powiatu polkowickiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach.

Kobieta na wózku inwalidzkim siedzi przy stole i pracuje przy komputerze

1. Program "Samodzielność-Aktywność-Mobilność!" - MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

Skorzystaj z dofinansowania do wynajmu mieszkania lub domu na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia nawet przez okres 36 miesięcy.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i:

  • posiadasz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku osób z niepełnoprawnością narządu słuchu, także w stopniu umiarkowanym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu również na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,   
  • posiadasz status absolwenta szkoły podstawowej, ponadpodstawowej (wszystkich typów szkół) lub szkoły wyższej, uzyskany w okresie 36 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku,
  • posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych.

Wysokość pomocy zależna jest od lokalizacji wynajmowanego mieszkania. Na przykład, w przypadku mieszkania znajdującego się we Wrocławiu maksymalna kwota dofinansowania w I kwartale 2023 roku wyniesie 2 003 zł, a w przypadku osoby poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego 2 718 zł.

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złożysz za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl (wymagany profil zaufany lub podpis elektroniczny).

Wniosek możesz złożyć w każdym czasie, ale nie później niż do dnia 31.12.2023 r. i do wyczerpania budżetu Programu.

Realizację programu na terenie powiatu polkowickiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, ul. Św. Sebastiana 1A, 59-100 Polkowice, tel. 76 729 92 30.

Sprawdź jak uzyskać w ramach programu "Samodzielność-Aktywność-Mobilność" - MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/mieszkanie-dla-absolwenta/

Z maksymalnymi kwotami dofinansowania w lokalizacji docelowego mieszkania zapoznasz się pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/komunikaty/

 

2. Program "Samodzielność-Aktywność-Mobilność!" - DOSTĘPNE MIESZKANIE finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

Skorzystaj z dopłaty do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku aż do poziomu zero przed budynkiem.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i:

  • ograniczają Cię bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jesteś w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz,
  • posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka,
  • nie ukończyłeś 65. roku życia.

Wysokość dofinansowania stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego. W przypadku mieszkania znajdującego się w Polkowicach maksymalna kwota dofinansowania w I kwartale 2023 roku wyniesie 79 125 zł.

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złożysz za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl (wymagany profil zaufany lub podpis elektroniczny).

Wniosek możesz złożyć w każdym czasie, ale nie później niż do dnia 31.12.2024 r. i do wyczerpania budżetu Programu.

Realizację programu na terenie powiatu polkowickiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, ul. Św. Sebastiana 1A, 59-100 Polkowice, tel. 76 729 92 30.

Sprawdź jak uzyskać w ramach programu "Samodzielność-Aktywność-Mobilność" - DOSTĘPNE MIESZKANIE dopłatę na zmianę mieszkania na wolne od barier architektonicznych pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/dostepne-mieszkanie/

Z maksymalnymi kwotami dofinansowania w lokalizacji docelowego mieszkania zapoznasz się pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/komunikaty/

Źródło: Nadesłane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}