W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat beneficjentem programu Polski Ład

26.10.2021

Kolejne wsparcie ze środków rządowych dla powiatu polkowickiego. Promesy na otrzymane dofinansowanie wręczył dziś przedstawicielom wszystkich gmin naszego powiatu Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego. Wsparcie dla naszego powiatu to kwota ponad 14 mln zł.

Dwóch mężczyzn ściska sobie dłonie. Starosta polkowicki trzyma czek w ręce.

Powiat polkowicki składał w tym roku aż 3 wnioski w ramach rządowego programu wsparcia dla samorządów tj. na: przebudowę dróg powiatowych w m. Przemków, modernizację drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Dalków-Kurów Wielki w gm. Gaworzyce oraz modernizację dróg powiatowych  wraz z budową ścieżek rowerowych w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego.

Wszystkie te wnioski miały za zadanie podniesienie komfortu korzystania z dróg powiatowych, wzrost bezpieczeństwa na najważniejszych ciągach komunikacyjnych. W sumie wartość wszystkich wniosków opiewała na kwotę ponad 27 mln złotych.

 

W ramach rządowego wsparcia pozyskaliśmy środki na realizację największego z naszych projektów tj. na Modernizację dróg powiatowych wraz z budową ścieżek rowerowych w ramach koncepcji Miedziowego Szlaku Rowerowego. Założeniem wniosku jest m.in. modernizacja 5 dróg powiatowych przebiegających w sumie przez dwie gminy tj. gminę Polkowice i Grębocice – podkreśla Kamil Ciupak-starosta polkowicki.  

 Wartość tego projektu to 14.950.000,00 zł. Odebrany dziś symboliczny czek w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych opiewa na kwotę 14 202 500,00 zł. W związku z tym powiat polkowicki musi wnieść do inwestycji wkład własny, który będzie zapewniony dzięki wsparciu z dotacji gminy Polkowice i Grębocice.

 

Realizacja tej inwestycji planowana jest w latach 2022-2023, przy czym czas na ogłoszenie postępowania to 6 miesięcy od podpisania umów na promesy.

Przypomnijmy, że planowana inwestycja obejmująca między innymi budowę ścieżek rowerowych o nawierzchni asfaltowej w pasie dróg powiatowych, realizowanych ramach przebudowy dróg powiatowych i stanowi jeden z etapów realizacji koncepcji MSR. Powstała koncepcja ma połączyć docelowo ścieżkami rowerowymi powiaty głogowski, polkowicki, lubiński i legnicki.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}