W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc z Gminy Polkowice

29.06.2021

Widok na zaparkowane auta na parkingu obok Starostwa Powiatowego

Od początku roku  pracownicy Wydziału Komunikacji zarejestrowali łącznie 3062 pojazdy. Były to pojazdy mechaniczne zarówno pochodzące z innych powiatów, sprowadzone zza granicy oraz nowe. Prawie połowa z tej liczby, bo aż 1233 to pojazdy należące do mieszkańców  Gminy Polkowice. W tym roku Rada Miejska w Polkowicach podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej z przeznaczeniem na poprawę funkcjonowania Wydziału Komunikacji.

Wsparcie w kwocie 54 000,00 zł jest przekazywane do Starostwa Powiatowego w transzach. Środki te bez wątpienia przyczyniają się do zapewnienia ciągłości pracy w Wydziale Komunikacji, skracając chociażby czas oczekiwania.

Przypomnijmy, że w tym roku w Wydziale Komunikacji wprowadzono oprócz istniejącego sposobu telefonicznej rejestracji również elektroniczny system.  Od wielu lat w okresie letnim odnotowujemy wzrost w zakresie spraw załatwianych w tym wydziale, dlatego w miarę możliwości warto z wyprzedzeniem zaplanować wizytę.