W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Solidarni z Ukrainą - jak pomóc?

28.02.2022

Organizując liczne, oddolne zbiórki pokazujemy jak wielkie serca mamy, za co wszystkim należą się podziękowania. Pamiętajmy jednak, że nasze działania muszą być skoordynowane. Jaka pomoc potrzebna jest teraz najbardziej? Podpowiadamy.

Ukraińska flaga na tle flagi Polski. Flaga Polski ma kształt serca. Jest też napis Pomagamy Ukrainie.

​Pomoc, jaką wszyscy okazujemy narodowi ukraińskiemu jest bez wątpienia nieoceniona. Wolontariusze, którzy są najbliżej potrzebujących apelują jednak o rozwagę - pomagajmy mądrze i długofalowo. Nie organizujmy zbiórek na własną rękę tylko powierzmy te działania dużym organizacjom, które robią to od lat. Członkowie tychże organizacji są w stałym kontakcie z potrzebującymi i wiedzą, co w danej chwili jest najbardziej potrzebne. Pamiętajmy, że nasza pomoc i działania muszą być skoordynowane, aby produkty, które przekazujemy trafiały do osób, które ich najbardziej potrzebują.

Jak informują wolontariusze, najlepszą formą pomocy, jaką teraz może okazać każdy z nas są środki pieniężne przekazywane na właściwe konta. Potrzebne linki do zbiórek sprawdzonych organizacji znajdują się TUTAJ.

O szczegółach, jak pomóc właściwie dowiedzieć się można także z tego artykułu.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}