W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Polkowickie technikum "Brązową szkołą 2022"

14.01.2022

Technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uzyskało tytuł honorowy „Brązowej Szkoły 2022” w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Ranking przeprowadzany jest wśród liceów i techników w całej Polsce. To już kolejna edycja rankingu, w której szkoła wzięła udział.

oznaczenie na budynku Zespołu Szkół w Polkowicach

W tym roku polkowickie technikum zajęło 9. miejsce na Dolnym Śląsku spośród szkół tego typu. W porównaniu do zeszłego roku jest to poprawa wyniku aż o 8 pozycji. Natomiast wśród techników całego Zagłębia Miedziowego szkoła zajmuje 2. miejsce, co jest znakomitym wynikiem popartym wieloma sukcesami.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były w znacznej mierze protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych OKE z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, a także System Informacji Oświatowej.

W związku z tym polkowickie technikum od teraz uprawnione jest do używania tytułu honorowego „Brązowej Szkoły 2022” wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości. Gratulujemy!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}