W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsumowanie staży zaczęliśmy od „Buenos dias!”

20.09.2021

16 września 2021 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Zagraniczne staże szansą na sukces zawodowy” w ramach Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Grupa kobiet i mężczyzn stoi razem na tle prezentacji. Część osób trzyma niebieskie teczki na dokumenty.

Spotkanie poprowadzili uczestnicy projektu, Oliwia Skraba (kl. IVat Technikum) i Dawid Rogala (kl. 3btg Technikum), którzy przywitali zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Polkowickiego – Pana Jana Wojtowicza, Wicedyrektor Szkoły – Panią Małgorzatę Majewską-Greń, doradców zawodowych z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, opiekunów grup i koordynatorów projektu Last but not least, powitali również swoje koleżanki i kolegów, uczestników mobilności.

Oliwia i Dawid pokrótce przedstawili przebieg przedsięwzięcia.

Opowiedzieli, jak po przeprowadzeniu rekrutacji i zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie nasi uczniowie przeszli 40-godzinny kurs języka angielskiego, uczestniczyli w zajęciach kulturowych oraz ćwiczeniach z doradcą zawodowym, a także otrzymali wsparcie pedagogiczne. Później czekała ich tylko wyprawa do Hiszpanii, łącząca pracę i wypoczynek, obowiązki i relaks, powinności zawodowe i dobrą zabawę. Stażyści zwiedzali Sewillę i Kadyks, poznawali kulturę, tradycję i kuchnię Andaluzji (mniam!), przyswajali sobie podstawy języka hiszpańskiego.

Zwieńczeniem opowiadania był film przygotowany przez Bartosza Jałowieckiego (kl. IVat Technikum), uczestnika mobilności, przedstawiający historię pobytu naszej młodzieży w Hiszpanii.

Uczniowie odebrali z rąk Pana Wicestarosty i Pani Wicedyrektor certyfikaty „Europass - Mobilność” (w dwóch wersjach językowych), poświadczające odbycie stażu za granicą w danym zawodzie i konkretnej firmie związanej z profilem kształcenia w Technikum.

Młodzież podziękowała opiekunom i koordynatorom za ich pracę przy realizacji projektu „Zagraniczne staże szansą na sukces zawodowy”. A na koniec pożegnała się z wszystkimi hiszpańskim „Adios!”.

 

Zdjęcia oraz tekst Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach

Zdjęcia (3)