W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Plany na nową drogę w Koźlicach

04.03.2021

Droga powiatowa w Koźlicach w Gminie Gaworzyce od wielu lat wymagała gruntownej modernizacji. Mieszkańcy latami czekali na naprawę nawierzchni jezdni oraz budowę chodnika, którego nie było tu nigdy. Dziś wydaje się być już coraz bliżej do realizacji inwestycji w tej miejscowości

widok drogi przeznaczonej do remontu we wsi Koźlice, na drodze linie oznaczające przystanek autobusowy

Planowane zadanie obejmuje rozbudowę wraz przebudową drogi powiatowej 1150D, na odcinku o długości ok. 1 km, a wiec przez całą miejscowość. Mają to być prace w zakresie poszerzenia jezdni, remontu nawierzchni i wzmocnienia konstrukcji jezdni, budowy chodnika jednostronnego, zatok autobusowych, przebudowy odwodnienia drogi, budowy oświetlenia drogowego, kanału technologicznego, przebudowy poboczy.

 

Na ten cel przewidziano środki w wysokości  2,5 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Jednak już dziś wiadomo, że kwota ta przy tak szeroko zakrojonych planach inwestycyjnych będzie niewystarczająca, konieczne będzie pozyskanie innych środków zewnętrzne, np. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - zaznacza Kamil Ciupak, Starosta Polkowicki.

 

Dziś głównym problemem wydaje się być brak chodnika oraz kanalizacji deszczowej, co powoduje częste zalewanie gospodarstw wodami opadowymi spływającymi z drogi. Zamierzeniem jest, aby roboty budowlane rozpoczęły się jeszcze w tym roku, a całość inwestycji była gotowa do końca 2023, w tej chwili tworzona jest niezbędna dokumentacja projektowa. Spotkanie w świetlicy w Koźlicach miało na celu zapoznanie zainteresowanych mieszkańców z dokumentacją  przygotowywaną przez firmę projektową z Wrocławia i zebraniu  ich opinii. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}