W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbiór inwestycji w Ogrodzisku.

15.09.2021

Zakończyła się jedna z 5 inwestycji drogowych, którą rozpoczęliśmy w okresie wakacyjnym. W ramach przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Ogrodzisko, w gminie Chocianów powstała utwardzona kostką betonową ścieżka, która podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych.

Droga asfaltowa i ścieżka z betonowej kostki, ogrodzenia oraz zabudowania we wsi.

To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, o którą zabiegali radni powiatowi iprzedstawiciele społeczności lokalnej. Sprawa powstania chodnika w Ogrodzisku była m.in. poruszana podczas posiedzenia Zarządu Powiatu 14 maja br. przez Pana Franciszka Skibickiego - Członka Zarządu, który to złożył stosowny wniosek w tej sprawie. Minęło zaledwie kilka miesięcy, a dziś jedni i drudzy wzięli udział w odbiorze końcowym tej inwestycji. W ramach przeprowadzonych prac ułożono prawostronny chodnik o dł. ok. 300 mb kostki betonowej wraz z obrzeżem i uzupełnieniem krawężników. Wykonano także 5 zjazdów do posesji. Finansowanie zadania zamknęło się w kwocie ok. 60 000,00 tys zł. i było w całości zrealizowane dzięki środkom z budżetu powiatu polkowickiego. Ścieżka przebiega przez najbardziej newralgiczny odcinek drogi, gdzie występują liczne zakręty co poprawi  bezpieczeństwo pieszych ale i komfort kierowców przejeżdżających przez tą miejscowość.

Przypomnijmy, że powiat jest w trakcie realizacji inwestycji także w innych gminach . Trwają prace w Starej Rzece i Obiszowie w gminie Grębocice, a także w Sieroszowicach w gminie Radwanice. W najbliższych dniach ruszą także prace na drodze powiatowej biegnącej od Trzebcza w stronę Komornik w gminie Polkowice.

 

Zdjęcia (3)