W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Od 1 marca rusza nabór wniosków do pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD” Moduł I i Moduł II

21.02.2023

Powiat Polkowicki w 2023 r. po raz kolejny przystąpił do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Pomarańczowy napis aktywny samorząd i zielony kontur Polski z ikoną osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim

Informujemy o wprowadzonej przez Zarząd PFRON w bieżącym roku zmianie dotychczasowych kwot dofinansowań do poszczególnych zadań realizowanych w ramach programu „Aktywny samorząd”. Maksymalne kwoty dofinansowań w Module I i Module II uległy zwiększeniu. Szczegółowe informacje o realizowanych zadaniach i  wysokości dofinansowań w 2023 roku można odnaleźć w zakładce „Aktywny samorząd” Moduł I i Moduł II.

Szczególna zmiana dotyczy maksymalnej kwoty dofinansowania zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (Obszar A Zadanie 1 programu ). W roku 2023 dofinansowanie może być przyznane aż do kwoty 70.000 zł w zależności od wykazanych i uzasadnionych potrzeb.

Wnioski można składać drogą elektroniczną poprzez zalogowanie się do Systemu Obsługi Wsparcia (SOW): https://sow.pfron.org.pl lub w formie papierowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, ul. św. Sebastiana 1A, (pok. nr 16).

Terminy składania wniosków:

Moduł I: od 1 marca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r.

Moduł II:

  • I tura - od 1 do 31 marca 2023 r. (rok akademicki 2022/2023)
  • II tura - od 1 września 2023 r. do 10 października 2023 r. (rok akademicki 2023/2024)

Szczegółowe informacje o zadaniach realizowanych w 2023 r. można odnaleźć w zakładce "Aktywny samorząd".

Źródło: Nadesłane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach

{"register":{"columns":[]}}