W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Święta Flagi w Polkowicach

02.05.2022

2 maja o godzinie 12:00 na polkowickim Rynku odbyły się uroczyste obchody Święta Flagi zorganizowane wspólnie z gminą Polkowice. Ich zwieńczeniem było wciągnięcie flagi narodowej na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu, a także zdjęcie wszystkich uczestników wokół dużej biało-czerwonej flagi.

Starosta Polkowicki przemawia podczas uroczystości

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla wszystkich Polaków, ponieważ ma wyrażać szacunek do flagi i szerzyć wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W związku z tym wspólnie z mieszkańcami uczciliśmy to patriotyczne święto, przy okazji rozdając flagi narodowe obecnym.

Flagę narodową na maszt wciągnął poczet flagowy Straży Miejskiej, po czym na Rynek wniesiono dużą biało-czerwoną flagę przez uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Następnie głos zabrali Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Naszym świętym obowiązkiem jest dbanie i szanowanie polskich symboli narodowych. I z tego powodu bardzo dziękuję wszystkim tu zgromadzonym. Dziękuję pocztom sztandarowym oraz mieszkańcom za to, że swoją obecnością oddajecie cześć i pamięć wszystkim tym, którzy dla tych barw walczyli i ginęli na przestrzeni wielu wieków – mówił podczas wydarzenia Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Na koniec wszyscy zebrani na polkowickim Rynku ustawili się wokół dużej flagi, aby podkreślić naszą tożsamość narodową, a przy okazji zrobić pamiątkowe zdjęcie za pomocą drona.

To nie koniec wydarzeń majówkowych w naszym powiecie. Przypominamy, że już jutro, 3 maja 2022 r., odbędzie się m.in. koncert pt. "Perły Polskiej Liryki Wokalnej" w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Zapraszamy!

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}