W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa Rada, nowe wyzwania

06.05.2024

Przed radnymi powiatu polkowickiego 5 lat intensywnej pracy. Dziś rozpoczęła się VII kadencja Rady Powiatu na lata 2024-2029. Podczas posiedzenia wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz skład Zarządu i poszczególnych komisji.

I Sesja Rady Powiatu Polkowickiego VII kadencji

Przypomnijmy, że wyboru składu rady dokonali mieszkańcy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia. Radni pochodzą z 4 okręgów wyborczych, na które składa się 6 gmin naszego powiatu. Obsadzono tym razem 17 mandatów, to o dwa mandaty mniej niż w poprzedniej kadencji. Największa liczba radnych, bo aż 7 to przedstawiciele gminy Polkowice.

Podczas pierwszej sesji nowo wybrani radni złożyli ślubowanie.  W skład nowej rady weszli:

 1. Andrzej Bełda
 2. Kamil Ciupak
 3. Henryk Czekajło 
 4. Stefan Dudra
 5. Joanna Furmańska
 6. Bogusław Godlewski
 7. Leszek Hajdacki
 8. Helena Krupska
 9. Michał Lenczuk
 10. Iwona Marciniak
 11. Wioletta Pleszka
 12. Beata Edyta Rolska
 13. Roman Rutkowski
 14. Martyna Szylko
 15. Monika Walasiak
 16. Piotr Wandycz
 17. Wanda Żuchowska

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym to rada wybiera ze swego grona przewodniczącego i jednego lub dwóch wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym, tak samo w przypadku Zarządu Powiatu. I tak w wyniku wyborów Przewodniczącym Rady Powiatu został Pan Roman Rutkowski, a wiceprzewodniczącymi Pan Henryk Czekajło oraz Piotr Wandycz. Starostą na kolejną kadencję został Pan Kamil Ciupak, a oprócz niego w zarządzie znaleźli się również Jan Wojtowicz, który będzie ponownie pełnił funkcję wicestarosty oraz członkowie zarządu: Beata Rolska, Wanda Żuchowska i Leszek Hajdacki.

Przypomnijmy, że to właśnie radny Ciupak oraz radny Rutkowski otrzymali najwięcej głosów mieszkańców w wyborach do rady powiatu, co sprawiło, że stali się naturalnymi kandydatami i liderami na najważniejsze funkcje w zarządzie i radzie.

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, za mandat zaufania jakim obdarzyliście mnie Państwo. Obiecuję godnie pełnić funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Polkowickiego - zapewnił Roman Rutkowski.

Kamil Ciupak został wybrany drugi raz z rzędu na funkcję starosty polkowickiego, a radnym powiatowym jest niemal od początku funkcjonowania powiatu. Dziękuję radnym za jednogłośny wybór i zapewniam, że będę kontynuował dobre praktyki zapoczątkowane w poprzedniej kadencji, a wspólnie z Zarządem Powiatu i Radą będziemy dążyć do zrównoważonego rozwoju powiatu polkowickiego - powiedział na chwilę po wyborze Kamil Ciupak. 

Wybrano także członków oraz przewodniczących do wszystkich 6 komisji działających przy radzie powiatu. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}