W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa komisja tematyczna w Radzie

27.10.2023

Za nami kolejna sesja Rady Powiatu Polkowickiego. Prócz innych tematów Rada podjęła dziś decyzję o powołaniu nowej komisji stałej dot. spraw transportu. Będzie to już siódma komisja w tej radzie.

Biały bus stoi na przystanku

Dotychczas przy Radzie funkcjonowało 6 komisji stałych: Komisja Kultury Fizycznej i Działań Społecznych, Komisja Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska, Komisja Oświaty i Zdrowia, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Komisja Finansów i Budżetu oraz Komisja Rewizyjna. W każdej z nich zasiada średnio od 5 do 8 radnych.

Zgodnie z ustawą opiniują one projekty uchwał oraz wnioski i przekazują je Radzie. Opinie i wnioski uchwalane są w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy składu komisji. Przewodniczący komisji stałych co najmniej raz do roku przedstawiają na sesji Rady sprawozdania z działalności komisji.

Potwierdzam powołanie kolejnej komisji w Radzie Powiatu Polkowickiego. Będzie ona się zajmowała zadaniami z zakresu organizacji transportu zbiorowego i kształtu jaki przybierze on w przyszłości na terenie gmin naszego powiatu powiedział Henryk Czekajło, Przewodniczący Rady Powiatu.

Komisji przewodniczyć będzie Michał Lenczuk, który doświadczenie w tym zakresie zdobył jako pełnomocnik Burmistrza Polkowic ds. transportu i obszarów wiejskich. Prócz radnego Lenczuka w komisji zasiądą także: Radna Iwona Marciniak, Kamil Ciupak, Bogusław Godlewski.

Do udziału w pracach komisji nie został zgłoszony, ani nie wyraził chęci prac nikt z radnych, którzy dotychczas wyrażali potrzebę rozmów i podjęcia tematu publicznego transportu zbiorowego w powiecie polkowickim.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}