W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

KGHM tworzy Centrum Pomocy dla Ukrainy

01.03.2022

Grupa Kapitałowa KGHM w ramach pomocy dla uchodźców, jak i mieszkańców Ukrainy, wspólnie z organizacjami pozarządowymi tworzy Centrum Pomocy dla Ukraińców – My razem. Jego siedziba znajduje się przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny w Lubinie.

Logo KGHM na tle flagi Ukrainy

Oferowane będą tam zarówno porady prawne, pomoc tłumaczy, jak i zbierane będą informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk. Ponadto, KGHM zapewnia także pomoc medyczną czy psychologiczną. Centrum będzie też koordynować akcje wolontariackie i zbiórki na rzecz Ukraińców. Do tego, jak informuje Spółka, należące do KGHM Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje bezpłatne wizyty w specjalistycznych poradniach dla uchodźców z Ukrainy.

Wszystkie współpracujące z miedziową spółką NGO zgłaszają chęć udziału w akcji. Legnickie Centrum Rodziny już działa z bezpłatną pomocą psychologiczną dla obywateli ukraińskich. Stowarzyszenie Pax przy Parafii Św. Jana Bosko w Lubinie organizuje jadłodajnię i tymczasowe miejsca noclegowe dla potrzebujących.

KGHM współpracuje również z organizacjami pozarządowymi, które działają w Ukrainie. Tam przekazywane będą darowizny, ale też prowadzone będą działania zapobiegające dezinformacji. W szeroką akcję pomocy włączają się też spółki KGHM. Staropolanka wysyła na granicę polsko – ukraińską transport wody butelkowanej. KGHM Zagłębie Lubin organizuje zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby.

GK KGHM zgłasza też odpowiednim służbom gotowość obiektów uzdrowiskowych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Wykorzystane mogą również zostać zasoby Zagłębia takie, jak bursa, stołówka czy infrastruktura sportowa.

Potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc pod numerami telefonów:

- w języku polskim: +48 511 833 628,

- w języku ukraińskim: +48 791 069 613.

Wsparcie uzyskać można także kontaktując się mailowo:

- w języku polskim: pomoc.kghm@gmail.com,

- w języku ukraińskim: pomoc.kghm.ukr@gmail.com.

 

 Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

{"register":{"columns":[]}}