W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Muzycznie promują powiat

03.04.2024

W powiecie polkowickim mamy wiele zespołów muzycznych, tanecznych i śpiewaczych, które poprzez swoją działalność artystyczną przyczyniają się do ubogacenia życia kulturalnego w naszych małych społecznościach. Wiele z nich promuje także powiat poza jego granicami.

władze powiatu polkowickiego z orkiestrą

Doceniamy działalność artystyczną naszych zespołów. Wiemy jak wiele trudu wkładają w swoje występy, w przygotowanie programów. Często jest to działalność wielopokoleniowa, a bycie członkiem zespołu to rodzinna tradycja, dlatego postanowiliśmy w pewien sposób wyróżnić ich działalność - mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy nową formę udzielania patronatu starosty m.in. nad działalnością artystyczną, sportową czy kulturalną. Oznacza to, że zespół czy dana grupa może liczyć na szczególne wyróżnienie i posługiwać się tym tytułem reprezentując powiat polkowicki w różnych wydarzeniach. Na tą chwilę z takiej formy reprezentacji skorzystało ok. 15 różnych zespołów i formacji  w całym powiecie polkowickim. Oprócz patronatu tytularnego grupy te mogą liczyć na wsparcie swoich działań poprzez pomoc w organizacji wyjazdów na występy, doposażenie zespołów w stroje czy sprzęt muzyczny oraz organizację wydarzeń artystycznych.

To bardzo ważna pomoc. Od lat lokalne zespoły  reprezentują godnie nasze gminy i powiat. Śpiewają i wstępują z pasją podczas licznych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, patriotycznych, a to wsparcie pomoże w rozwoju ich działalności. W samej tylko gminie Chocianów, jest wiele takich grup, jak choćby zespół Echo, który od lat ubogaca swoimi występami nasze życie kulturalne  - podkreśla Franciszek Skibicki, członek zarządu powiatu polkowickiego.

Dziś Kamil Ciupak, starosta polkowicki oraz Franciszek Skibicki, członek zarządu odwiedzili Stowarzyszenie Orkiestry Dętej "Cho-Miedź" w Chocianowie, które jako pierwsze otrzymało realne wsparcie w postaci nowej trąbki oraz pulpitów do nut. Trąbka, na której na co dzień grał będzie Pan Józef zastąpi starą, wysłużoną, która pamięta jeszcze lata 70.

To kolejne wsparcie w ramach działań społecznych powiatu, bo przypomnijmy, że w tym roku rozstrzygnięto także konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych oraz konkurs na wsparcie działań na rzecz seniorów.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}