W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Moskorzyn- II etap inwestycji na drodze powiatowej

28.09.2021

Dokładnie rok temu rozpoczął się pierwszy etap inwestycji na drodze powiatowej w Moskorzynie. Prace rozłożono tu na trzy części, z których pierwsza zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. Dziś, uroczystym podpisaniem umów na nadzór inwestorski oraz roboty budowlane, rozpoczęto remont i przebudowę drugiego z zaplanowanych odcinków.

Dwóch mężczyzn siedzących przy stole , podpisujących dokumenty.

Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy dwóch samorządów gminnego i powiatowego udaje się realizować zamierzony cel, w związku z czym to już kolejny etap, który możemy wykonać w Moskorzynie. Inwestycja warta ponad 4 mln zł nie byłaby możliwa gdyby nie 50 % środków przekazanych nam jako dotacja celowa z gminy Polkowice oraz dzięki pozyskanym przez powiat polkowicki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - zaznacza Jan Wojtowicz, wicestarosta.

Tym razem do wykonania jest prawie kilometrowy odcinek drogi, a prace mają potrwać do sierpnia 2022 roku. Podpisana dziś umowa  obejmuje m.in. : budowę chodnika  o nawierzchni z kostki betonowej i nawierzchni asfaltowej –  ok. 2 km, budowę i przebudowę zjazdów na posesje, przebudowę jezdni wraz z jej poszerzeniem do obowiązujących standardów, budowę 3 zatok autobusowych, a także 3 wyniesionych, aktywnych i doświetlonych przejść dla pieszych, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogowego.

Całość prac budowlanych zrealizuje firma Ragen z Głogowa, a prace inwestorskie będzie nadzorowała firma Usługi Inżynierskie KRAKEN Marek Kałamajka.

Jak zaznaczyła obecna na spotkaniu Pani Sołtys Moskorzyna Dorota Szubała to kolejny ważny krok, ku poprawie bezpieczeństwa mieszkańców sołectwa, gdzie natężenie ruchu utrzymuje się stale na bardzo wysokim poziomie, zaś kierowcy bardzo często poruszają się z nadmierną prędkością.  

 

 

 

 

Zdjęcia (2)