W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkanie na start w dorosłość

29.12.2021

Końcówka roku to dla młodzieży z pieczy zastępczej nie tylko duża szansa, ale i początek samodzielności w przygotowanym dla nich mieszkaniu. Z tej okazji, dziś, z wizytą oraz życzeniami noworocznymi, młodych lokatorów odwiedziły władze powiatu oraz gminy Polkowice.

Władze powiatu i gminy siedzą wokół stołu i rozmawiają z młodymi ludźmi

Sam lokal przekazany został z zasobów gminnych, natomiast powiat polkowicki przeznaczył ponad 30 tys. złotych na wyposażenie mieszkania. Do pomocy włączyła się także Fundacja Veritas. Warto wspomnieć, że wiele pracy w wykończenie mieszkania włożyli członkowie Stowarzyszenia HDK „Maltański Legion”, którzy pracowali tam od czerwca. Swoją pomoc nieśli w czasie wolnym odświeżając ściany czy kładąc panele, które sami wcześniej zakupili z przeprowadzonej wśród członków Stowarzyszenia zbiórki. Czasu było mało, więc prace trwały dzień i noc, by młodzież zdążyła wprowadzić zaraz po osiągnięciu pełnoletności. Wolontariusze z Maltańskiego Legionu wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a ilość wykonanej pracy okazała się nawet większa niż deklarowali.

To wspaniałe uczucie móc podarować taki prezent komuś, kto tego naprawdę potrzebuje. Myślę, że dzięki temu ta młodzież będzie miała lepszy start w samodzielne życie i cieszę się, że jako powiat dołożyliśmy swoją cegiełkę i wspólnie podarowaliśmy mieszkanie, o jakim marzyli. Dziękuję w szczególności burmistrzowi Polkowic Łukaszowi Puźnieckiemu za tę inicjatywę i chęć pomocy, a  Panu Panu Maciejowi Wierdakowi, członkowi Stowarzyszenia HDK „Maltański Legion”, za pracę całej grupy i koordynowanie działań w zakresie tego remontu – mówi Kamil Ciupak, Starosta Polkowicki.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}