W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Leśna Górka” – nowe Centrum Aktywności

21.07.2022

Jednym z punktów obrad dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Polkowickiego było podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Centrum Aktywności „Leśna Górka” w Przemkowie. W związku z podjętą decyzją wkrótce na terenie powiatu polkowickiego działalność rozpocznie nowo utworzona samorządowa instytucja kultury.

Sesja Rady Powiatu Polkowickiego

Będą tam świadczone głównie zajęcia na rzecz najmłodszych oraz pobyty edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby zapewnić placówce jak najlepsze funkcjonowanie i wykorzystanie potencjału kadry w „Leśnej Górce” prowadzony będzie szereg zajęć z zakresu turystyki i rekreacji wykorzystując walory przyrodnicze miejscowości. Placówka będzie mogła także prowadzić działalność wydawniczą oraz promować lokalne produkty poprzez np. organizację wystaw, pikników czy jarmarków. 

Utworzenie Leśnej Górki ma na celu poszerzenie dotychczasowej działalności jednostki o nowe zadania – z zakresu turystyki i kultury. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał tego miejsca i zaoferować możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i osobom dorosłym. Mamy też nadzieję, że nowa formuła działalności zwiększy nasze szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na realizację zadań  statutowych jednostki – mówi Teresa Jedynak, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych.

To malownicze miejsce z wieloma tradycjami, a jednocześnie jeden z najbardziej ulubionych punktów rekreacji mieszkańców regionu i atrakcyjna pozycja na turystycznej mapie. Połączenie rekreacji z nauką, możliwość aktywnego wypoczynku i działalność kulturalna z pewnością przyczynią się do rozwoju nowo powstałej placówki.

{"register":{"columns":[]}}