W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat ws. opieki medycznej dla mieszkańców powiatu polkowickiego

09.09.2022

Szpitalny korytarz

W nawiązaniu do informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej dot. zapewnienia przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A. opieki medycznej dla mieszkańców powiatu polkowickiego w zakresie ambulatoryjnych usług chirurgicznych całodobowo w soboty, w dni wolne od pracy oraz w dni powszednie w porze nocnej informujemy, że powiat przez lata dopłacał gminie Polkowice do tych usług zapewniając tym samym dostęp wszystkim mieszkańcom. Umowa taka była również zawarta na pierwsze półrocze tego roku.

W związku ze zmianą sposobu rozliczania usług przez gminę Polkowice obecnie to każda z gmin odrębnie musi zawrzeć porozumienie z gminą Polkowice, dopiero wówczas powiat będzie mógł podpisać umowę na przekazanie środków, aby w dalszym ciągu móc dopłacać do tych usług.

Termin przywrócenia świadczeń dla mieszkańców poszczególnych gmin jest uzależniony od sprawnego porozumienia się w tym zakresie tych gmin z gminą Polkowice.

{"register":{"columns":[]}}