W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat

03.10.2022

Figurka z brązu przedstawiająca kobietę z wagą i mieczem z opaską na oczach. W tle osoba podpisuje dokumenty.

Uprzejmie informujemy, iż 1 stycznia 2022 r. uruchomione zostały punkty specjalistyczne w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Na terenie kraju utworzono dyżury specjalistyczne, których listę opublikowało Ministerstwo Sprawiedliwości - strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości. Część z wyznaczonych dyżurów specjalistycznych nie została zgłoszona do Ministerstwa Sprawiedliwości. Główną ideą tej inicjatywy jest zaoferowanie i wykorzystanie wiedzy, doświadczenia prawników oraz doradców obywatelskich w szerszym zakresie, niż tylko na terenie ich macierzystych powiatów. Za pomocą środków porozumiewania się na odległość z pomocy specjalisty mogą korzystać beneficjenci z całego kraju.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ/NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO:

Starosta Polkowicki informuje, że dnia 04.10.2022 r. w punkcie w Chocianowie porady będą udzielane w godz. od 13:00 do 17:00.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty.

 

Wizytę można umówić:

  • elektronicznie poprzez stronę: https://np.ms.gov.pl
  • w formie papierowej na adres: Starostwo Powiatowe w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice
  • elektronicznie na adres: npp@powiatpolkowicki.pl
  • telefonicznie nr tel.: 513-061-457
{"register":{"columns":[]}}