W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 60-lecia ZS w Chocianowie.

01.10.2021

60-lecie Zespołu Szkół W Chocianowie to ważny jubileusz dla historii szkoły, miasta i powiatu. Każdy rok to to opowieść o ludziach, którzy w tych murach pracowali, uczyli się, osiągali sukcesy - te wielkie i te mniejsze, czasem mierzyli się z trudnościami, a czasem głęboko przeżywali porażki. Sześćdziesiąt lat to bardzo dużo czasu, by móc zapisać na kartach księgi wiele różnych wydarzeń.

Ludzie stoją w pozycji na baczność. Mężczyzna trzyma trąbkę, a inny opuszczony sztandar.

Z dziejami szkoły jest podobnie. Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się tuż po godzinie 9.00 mszą świętą w kościele na chocianowskim rynku. Podczas mszy modlono się, za żyjących ale wspominano także zmarłych uczniów i nauczycieli tej szkoły. Uroczysty przemarsz w asyście orkiestry dętej OSP Chocianów ulicami miasta oznajmił wszystkim mieszkańcom istotę tego dnia.

W hali sportowej oczekiwało już mnóstwo zaproszonych gości samorządowców, przedstawicieli firm i instytucji wspierających szkołę, grono pedagogiczne, absolwenci, uczniowie szkoły i ich rodzice. Podczas uroczystej akademii przemawiał m.in. Kamil Ciupak, starosta polkowicki, który podkreślił znaczenie szkoły wśród społeczności lokalnej, regionu a także jej rangę dla szkolnictwa zawodowego na Dolnym Śląsku. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że dbamy o tę placówkę stale doposażając, remontując i dostosowując ją do obecnych standardów, tylko w tym roku pozyskaliśmy już ok. 8mln zł, które przeznaczyliśmy na zmodernizowanie tej palcówki. Przed nami drugi etap termomodernizacji i właśnie w tym tygodniu otrzymaliśmy pozytywną  informację z Urzędu Marszałkowskiego, o przyznaniu nam ponad 5 mln zł na ten cel. Warto podkreślić skuteczność złożonego wniosku, który wśród 29 zakwalifikowanych do dofinansowania uzyskał 3 miejsce!

Podczas uroczystości wręczono także pamiątkowe  statuetki dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki. Historię szkoły przybliżył także wieloletni nauczyciel i jej dyrektor Pan Adam Steć. Uroczystość uświetnił także występ chóru Cantabille ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach, prowadzony przez Pani dyrygent Joannę Kąca.

Finalnym akcentem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy Jubileuszu 60-lecia szkoły, której głównym fundatorem jest firma KGHM Polska Miedź S.A. Odsłonięcia tablicy dokonali:  dyrektor  szkoły Pani Bożena Wiszniewska, Starosta Polkowicki  Kamil Ciupak, Przedstawiciel KGHM Polska Miedź S.A.  dyrektor Arleta Chorąży oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego  – uczennica Aleksandra Bednarz.

 

Zdjęcia (5)