W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja WZON o świadczeniu wspierającym

10.01.2024

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Polkowicach informuje, że z dniem 1 stycznia 2024 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz.U. z 2023 r. poz. 1429).

Człowiek podpisuje dokumenty długopisem.

Zgodnie z nią możliwe jest złożenie wniosku o wydanie decyzji w sprawie poziomu koniecznego wsparcia przez osoby pełnoletnie, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Do wniosku należy dołączyć kwestionariusz samooceny trudności w zakresie wykonywania czynności związanych z funkcjonowaniem.

Wniosek składa się do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnoprawności, właściwego miejscowo. W przypadku Powiatu Polkowickiego jest to Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności we Wrocławiu, adres: 50-153 Wrocław, Plac Powstańców Warszawy 1. tel. 71 340 66 14.

Wnioski są dostępne na stronie Wojewódzkiego Zespołu we Wrocławiu:

https://duw.pl/pl/urzad/wydzialy/wojewodzki-zespol-do-s/227,Wojewodzki-Zespol-do-Spraw-Orzekania-o-Niepelnosprawnosci.html

 

Istnieje możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Polkowicach

{"register":{"columns":[]}}