W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień klimatu

26.04.2021

,,Nikt nie może zrobić wszystkiego, ale każdy może zrobić coś" - takie motto przyświecało światowej akcji koncernu Volkswagen #Project1Hour - jedna godzina dla klimatu, zorganizowanej 22.04.2021 r.

Czterech mężczyzn oraz kobieta trzymają łopaty i sadzą Dąb szacunku pod siedzibą firmy Volkswagen w Polkowicach

Celem akcji było zaangażowanie wszystkich pracowników koncernu (660 000) do refleksji i dyskusji na temat ochrony klimatu. W ramach godzinnych warsztatów online, obejmujących quiz wiedzy, szybki test CO 2 , każdy mógł zgłosić swój pomysł lub propozycję działań na rzecz ochrony środowiska.

Także polkowicka spółka Volkswagen Motor Polska wzięła udział w tym globalnym przedsięwzięciu organizując warsztaty #Project1Hour. Do wspólnej akcji zaproszeni zostali również uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Chocianowie, szkoły, z która VW od lat współpracuje w zakresie kształcenia w zawodzie mechatronik, jak również w ramach aktywności związanych z kulturą szacunku. Uczestnicy warsztatów rozmawiali o kryzysie klimatycznym oraz mieli szansę do wspólnej dyskusji jak ważne jest niezwłoczne podjęcie działań, aby chronić naszą planetę.

Koncern Volkswagen już rozpoczął swój program dekarbonizacji na podstawie celu klimatycznego ONZ, polegającego na ograniczeniu globalnego ocieplenia na ziemi do maksymalnie 2°C. Celem programu jest zmniejszenie emisji CO 2 do 2025 r. o 30% względem 2015 r. oraz neutralność CO 2 do 2050 r. Teraz dodatkowo przedsiębiorstwo motywuje wszystkich do działania.

Zwieńczeniem Dnia Klimatu w polkowickim Volkswagenie było posadzenie drzewa (Dębu Szacunku) przez prezesa spółki Dirka Strumpflera wspólnie z przewodniczącym organizacji związkowej NSZZ ,,Solidarność" Włodzimierzem Brodą, kierownikiem projektu strategicznego ,,Go to zero" Tomaszem Łaszkiewiczem oraz koordynatorami grupy Respekt-szacunek i tolerancja w VW MP Agnieszką Stefanko i Alanem Zimoląg.

Zdjęcia (2)