W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień bez samochodu.

21.09.2021

budynek, drzewa , logo powiatu polkowickiego, mężczyzna na rowerze i mężczyzna na hulajnodze

Jutro zostaw swoje auto w domu. 22 września na całym świecie obchodzony jest Dzień bez samochodu. Ideą tego dnia jest podniesienie naszej  świadomości, uwrażliwienie na dbałość o naszą planetę.

Już w ubiegłym roku zainicjowaliśmy tę akcję rowerowym przejazdem włodarzy gmin powiatu polkowickiego. W tym roku włączamy się w działania organizowane przez Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne oraz gminę Polkowice, organizując rodzinny rajd rowerowy. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Podczas wydarzenia zorganizowane będą konkursy towarzyszące, gdzie do wygrania będą m.in. nasze powiatowe gadżety.  

Oprócz tego, każdy kto w tym dniu przyjedzie załatwić sprawę do naszego urzędu rowerem lub hulajnogą, zamiast samochodem także otrzyma powiatowy gadżet.

Pamiętajmy, że prawie 30% całkowitej emisji CO2 w UE pochodzi z sektora transportu, z czego 72% – z transportu drogowego. Pamiętajmy każdy z nas może zadbać o środowisko, choćby w ten sposób zatem.

Zostaw swoje auto w domu!