W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Fundacja KGHM dofinansuje wyjazd dzieci na kolonię

12.05.2022

Pozytywnie rozpatrzono wniosek powiatu polkowickiego, który został złożony do Fundacji KGHM Polska Miedź dotyczący wyjazdu dzieci na kolonię w okresie wakacji 2022 r. Dzięki temu Fundacja przekazała darowiznę w kwocie 90.000,00 zł.

Czek na kwotę 90 000,00 zł dla powiatu polkowickiego od Fundacji KGHM Polska Miedź

Środki przekazano z przeznaczeniem na dofinansowanie projektu pn.: „Lato w Krainie Tysiąca Jezior" dla dzieci z pieczy zastępczej z powiatu polkowickiego. Dzięki temu aż 50 dzieci z pieczy zastępczej już w lipcu wyjedzie na kolonię w samym sercu Mazur do malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km od Giżycka, które nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce.

To duży zastrzyk finansowy na rzecz pieczy zastępczej w naszym powiecie. Wakacje to czas odpoczynku, zmiany klimatu i zmiany środowiska społecznego. Ten czas jest szczególnie ważny dla naszych dzieci i młodzieży, dlatego tym bardziej dziękujemy Fundacji za przychylność przy rozpatrywaniu tego wniosku - mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.   

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}