W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga z Wilczyna do Grębocic jak nowa

16.05.2024

Powiat polkowicki wyremontował odcinek drogi powiatowej biegnącej pomiędzy miejscowościami Wilczyn i Grębocice. To dopełnienie do przebudowanego wcześniej skrzyżowania oraz ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż tej drogi.

wyremontowana droga na odcinku Wilczyn-Grębocice

Droga w tym miejscu wymagała remontu. To kręty, 2-kilometrowy odcinek, na którym oprócz wymiany nawierzchni należało odbudować pobocza i odnowić znakowanie poziome oraz pionowe. W ramach prac powstały także asfaltowe zjazdy na działki rolne.

Umowa była realizowana przez firmę Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa w okresie od XII 2023 r. do IV 2024 r.

Wartość zadania to 1.641.460,22 zł, z czego kwota 1.149.022,15 zł została pokryta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na które powiat polkowicki pozyskał dofinansowanie, natomiast kwota 492.438,07 zł stanowiąca wkład własny powiatu została przekazana w formie dotacji celowej przez gminę Grębocice.

Prace remontowe przebiegały sprawnie, a utrudnienia nie wpłynęły znacząco na ruch na tym odcinku drogi. Chwilowe utrudnienia zrekompensowała wszystkim użytkownikom wyremontowana droga, która miejmy nadzieję posłuży teraz przez kolejne lata. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}