W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga powiatowa w Obiszowie po remoncie

30.12.2021

Z końcem roku zamykamy jedną z największych inwestycji realizowaną przez nas w gminie Grębocice. Powiat polkowicki systematycznie wykonuje zadania w sołectwach tej gminy odpowiadając na potrzeby społeczne, co jest wynikiem dobrej współpracy z tamtejszym samorządem gminnym.

grupa mężczyzn stoi na drodze obok znaku drogowego w miejscowości Obiszów

Obiszów to wieś na pograniczu powiatu polkowickiego i głogowskiego, która zyskała na popularności dzięki corocznym zawodom rowerowym MTB oraz dzięki terenom rekreacyjnym i ciekawemu ukształtowaniu terenu oraz bogatej historii. Odwiedza ją coraz więcej turystów, również spoza powiatu polkowickiego. Dlatego nie dziwi fakt, że władze gminy Grębocice postanowiły w uzgodnieniu z nami  kompleksowo przebudować ciągi komunikacyjne w tej miejscowości – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Jako, że przez Obiszów przebiega droga powiatowa zadanie realizował Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych, jednak w całości sfinansowała je gmina Grębocice. Wartość tej inwestycji to ponad 2 mln zł. Zakres prac był tu duży: przebudowano i poszerzono jezdnię na prawie 5 km odcinku, powstał ponad kilometrowy chodnik oraz 18 zjazdów na posesje, nowa zatoka autobusowa, przebudowano pobocza, skarpy rowów,  wybudowano nową kanalizację deszczową oraz przepusty, przebudowano sieć wodociągową i linię napowietrzną. Prace podzielone były na etapy. Rozpoczęły się w maju, a całość udało się zrealizować w mijającym roku.

Na odbiorze końcowym tego zadania obecni byli przedstawiciele wykonawcy, władze powiatu oraz gminy Grębocice. Ten rok kończymy z dobrym bilansem. Wspólne działania z powiatem pozwoliły zrealizować wiele inwestycji w naszej gminie. Mam nadzieję, że przyszły rok, także pozwoli na skuteczne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu naszych mieszkańców - podsumował Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice. Przed nami kolejne działania na odcinkach Stara Rzeka-Retków i Krzydłowice-Grodowiec. Zastosowane rozwiązania poprawią bezpieczeństwo poruszających się po tej drodze, usprawnią bezpieczne poruszanie mieszkańców wzdłuż tej ruchliwej drogi.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}