W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dotujemy kolejne firmy

01.12.2022

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach na różne formy aktywizacji gospodarczej w 2022 r. powstało w powiecie polkowickim 71 nowych firm i ponad 70 nowych miejsc pracy. W grudniu powstają kolejne przedsiębiorstwa w gminach naszego powiatu.

Grupa osób z czekami odebranymi od władz powiatu polkowickiego

Dziś odbyło się następne rozdanie symbolicznych czeków dla nowych przedsiębiorców, którzy postanowili spełniać swoje marzenia, realizować pasje lub rozwijać swoje firmy. Starosta Polkowicki Kamil Ciupak wraz z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach Elwirą Błażewską-Dacyszyn  wręczyli czeki o wartości 30 tys. zł firmom, które w grudniu stworzą kolejne stanowiska pracy oraz osobom, które zdecydowały się założyć własną działalność gospodarczą. W sumie na obie formy pomocy w bieżącym roku Urząd wyda kwotę powyżej 4 mln zł. Nie jest łatwo w obecnej sytuacji rynkowej startować z nowym biznesem, tym bardziej cieszy fakt, że odważnych i kreatywnych w naszym powiecie nie brakuje - podkreślił Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

W grudniu powstanie łącznie 12 nowych firm na terenie gmin powiatu polkowickiego. Będą to podmioty głównie z branży usługowej, m.in. nowy salonik fryzjerski dla psów i kotów, firma zajmująca się projektowaniem wnętrz, usługi sprzątające, fotograficzne, ale także prawnicze, więc zróżnicowany zakres działalności. W Grębocicach działalność otwiera także firma produkcyjna, gdzie będą powstawać wyroby tekstylne i plandeki PCV.

Dzięki naszym środkom pomagamy także w dalszym rozwoju firm już istniejących, stąd dzisiejsze wsparcie kierowane jest również na refundację miejsc pracy. Bardzo nas cieszy, że firmy, w których założeniu pomagaliśmy osiągają progres i w tym także możemy ich wspierać - mówi Elwira Błażewska-Dacyszyn, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach.

Pani Anna wpadła na pomysł o działalności gospodarczej z potrzeby samorozwoju, a jej wybór był przemyślany i wynikał z wnikliwego badania rynku. Postanowiła stworzyć istne SPA dla psów i kotów. W przeszłości korzystała z tego typu usług, a dziś po wyszkoleniu postanowiła spróbować swoich sił sama. Ważne jest podejście do zwierzaków oraz, jak przyznaje, również odwaga. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}