W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Czyste Powietrze Plus" - wyższe dopłaty i zaliczka

24.11.2022

Od 15 lipca 2022 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wprowadziło program "Czyste Powietrze Plus". Właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się o dotacje na wymianę starego pieca lub ocieplenie domu mają możliwość otrzymania prefinansowania, czyli wypłaty pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu.

Białe logo Programu Czyste Powietrze na niebieskim tle

"Z wyprzedzeniem" można otrzymać aż do 50 procent maksymalnej kwoty dotacji. Nowe rozwiązanie zakłada, w przypadku prefinansowania inwestycyji, także zwiększenie o 10 tys. zł maksymalnych kwot dotacji na prace remontowe. Skierowane jest ono do beneficjentów 2. i 3. części programu „Czyste Powietrze”, tj. dla osób o najniższych dochodach, uprawnionych do podwyższonego i najwyższego poziomu wsparcia i dostępne jest dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie w programie. Po zmianie maksymalna bezzwrotna dotacja w części 2. zwiększy się z 37 do 47 tys. zł, natomiast w części 3. wzrośnie z 69 do 79 tys. zł.

Podstawą otrzymania zwiększonej dotacji jest przynależność do grup beneficjentów o najniższych dochodach, potwierdzona stosownym zaświadczeniem o wysokości zarobków. Warunkiem wypłaty pieniędzy na zasadzie prefinansowania jest przesłanie, wraz z wnioskiem o dotację, umowy zawartej z wykonawcą na prowadzenie prac zgodnych z zasadmi programu. W ramach realizacji przedsięwzięcia istnieje możliwość zawarcia do trzech umów z wykonawcami. Zaliczka w wysokości do 50 procent nawyższej wysokości dotacji wypłacana jest bezpośrednio na konto wykonawcy.

Więcej informacji na stronie www.czystepowietrze.gov.pl, na stronie NFOŚiGW oraz na stronach wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej ( www.wfosigw.wrclaw.pl). Infolinia NFOŚiGW (+48) 22-340-40-80, infolinia WFOŚiGW we Wrocławiu (+48) 607-700-370 (w godz. 9:00-14:00).

Źródło: www.czystepowietrze.gov.pl, www.wfosigw.wroclaw.pl

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}