W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biuro Paszportowe działa już rok

04.01.2022

Mija już rok odkąd dzięki naszym staraniom funkcjonuje Terenowe Biuro Paszportowe w Polkowicach. Zasadność jego powstania potwierdzają statystyki.

Stół, na którym leżą wnioski paszportowe, długopis, zdjęcia oraz płyn do dezynfekcji rąk

Tylko przez rok funkcjonowania biura wpłynęło aż 2600 wniosków, z czego odebrano 2395 dokumentów. Interesantami biura są nie tylko mieszkańcy powiatu polkowickiego, choć jest ich zdecydowanie najwięcej, ale również osoby przybywające z innych regionów. Pamiętać należy jednak, że wniosek może złożyć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Największym zainteresowanim punkt cieszy się w okresie wiosny i lata - mówią pracownicy biura - jednak zachęcamy do załatwiania tych spraw w całym roku, tak, by oszczędzić sobie nie tylko nerwów i stresu przez samym wyjazdem za granicę, ale też długiego oczekiwania w kolejkach. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 i znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Polkowicach na poziomie III. Aby załatwić sprawę, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, interesanci przyjmowani są na bieżąco. W celu uzyskania szczegółowych informacji można zadzwonić pod numer telefonu 76 746-15-46.

Dzięki scentralizowaniu usług w jednym miejscu mieszkańcy naszego powiatu czy regionu nie muszą już jeździć do ościennych miejscowości, co jest sporym ułatwieniem. Ten rok pokazał, że warto było zadbać o nowy wymiar obsługi naszych mieszkańców – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}