W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

40.000 za wysoką frekwencję w gminie

29.03.2024

W wyborcach samorządowych przeprowadzonych w roku 2018 nie uczestniczyła prawie połowa uprawnionych do głosowania. Chcąc zachęcić mieszkańców do współdecydowania i propagowania postaw obywatelskich Zarząd Powiatu Polkowickiego przyjął zasady akcji społecznej „Głosuję – decyduję”. Gmina z najwyższą frekwencją zostanie nagrodzona.

Znaki identyfikacyjne gmin powiatu na białym tle oraz granatowe litery i znak powiatu.

Wybory parlamentarne pokazały, że jako społeczeństwo demokratyczne chcemy mieć głos, decydować o realnych zmianach i mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Wybory samorządowe są z punktu widzenia obywatela jeszcze ważniejsze, bo dotyczą spraw wszystkim nam bliskich.

W 2018 roku frekwencja w  głosowaniu do Rady Powiatu przedstawiała się następująco :

 1. Okręg Nr 1 -  56,98 % - gmina Polkowice
 2. Okręg Nr 2 – 62,57 % - gmina Chocianów
 3. Okręg Nr 3 – 51,67 % - gmina Przemków
 4. Okręg Nr 4- 57,70 %. – gmina Gaworzyce, Grębocice i Radwanice

Te wyniki frekwencyjne można zdecydowanie poprawić, stąd proponujemy akcję społeczną „Głosuję-Decyduję „ , która odbywać się będzie wg następujących zasad:

 1. Rywalizacja  w akcji  „Głosuję -decyduję” ma na celu zachęcenia do udziału w wyborach samorządowych i skierowana jest do wszystkich uprawnionych do głosowania, którzy  oddadzą głos  w obwodowej komisji wyborczej na terenie powiatu polkowickiego w wyborach do Rady Powiatu Polkowickiego.
 2. Ocenie podlegać będzie frekwencja w 4 okręgach wyborczych, w poszczególnych gminach wchodzących w skład powiatu polkowickiego.
 3. Przewiduje się, że gmina, w  której osiągnięta zostanie najwyższa frekwencja wyborcza  głosów oddanych w wyborach do Rady Powiatu Polkowickiego  otrzyma wsparcie  w realizacji zadań statutowych  w wysokości 40.000 zł. W przypadku takiej samej frekwencji uzyskanej przez dwie lub więcej  gmin,  kwota dzielona  jest równo  między nimi.
 4. Frekwencja  obliczona będzie jako  procentowy udział  liczby uprawnionych do głosowania 
  do liczby  oddanych głosów w wyborach do Rady Powiatu Polkowickiego.
 5. Podstawą do rozstrzygnięcia akcji będą oficjalne wyniki głosowań na listy kandydatów 
  do Rady Powiatu Polkowickiego. 
 6. Rozstrzygnięcie nastąpi do 30.04.2024 r.

 

Serdecznie zachęcam do udziału w tej akcji wszystkie 6 gmin powiatu polkowickiego, a w szczególności mieszkańców. Wybory samorządowe już 7 kwietnia, idź na wybory, zagłosuj by inni nie wybrali za Ciebie !

 

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}