W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

25 lat skutecznej współpracy powiatu z firmą VW

26.03.2024

To już kolejne spotkanie Kamila Ciupaka Starosty Polkowickiego w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach z Dirkiem Strümpflerem, prezesem zarządu i Włodzimierzem Brodą, przewodniczącym NSZZ „Solidarność” dotyczące planów przedsiębiorstwa w związku z transformacją przemysłu motoryzacyjnego.

czterech mężczyzn w garniturach w fabryce

Polkowicka fabryka silników Volkswagen Motor Polska świętowała w ubiegłym roku swoje 25 urodziny. Do tej pory wyprodukowano tam  już ponad 14 milionów silników Diesla, a sam proces produkcji świadczy o tym, że polkowicka fabryka wyróżnia się wysoką jakością pracy i zaangażowanie całego zespołu. Volkswagen Motor Polska zatrudnia aktualnie koło 1200 pracowników oraz 300 pracowników firm podwykonawczych. Tą firmę tworzą ludzie, w znacznej mierze to mieszkańców naszego powiatu, dlatego cieszę się z obecności firmy VW na naszym lokalnym rynku. Od ćwierć wieku wyznaczane są tam najwyższe standardy technologiczne, które są gwarantem wysokiej jakości pracy - zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.  

Od 2019 roku w Polkowicach produkowana jest najnowsza generacja silnika Diesla w technologii MDB Evo. W tym roku swoje 25 lat istnienia w firmie obchodzi także związek zawodowy NSZZ „ Solidarność” zrzeszający setki członków, pracowników firmy. Z okazji swojego jubileuszu już nie pierwszy raz związek proponuje działania prospołeczne. Tym razem postanowiliśmy zadbać o rozwój młodego pokolenia, a ściślej, podopiecznych z pieczy zastępczej powiatu polkowickiego. Finansujemy z tej okazji 25 kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, a przez to zwiększamy ich szanse na lokalnym rynku pracy - powiedział Włodzimierz Broda, pomysłodawca, przewodniczący NSZZ „ Solidarność”. Przypomnijmy, że z okazji 20-lecia związek wsparł działania przeciwpożarowe w powiecie, przekazując pompy dla lokalnych jednostek ochotniczych straży pożarnych.

W pieczy zastępczej w naszych instytucjach czy rodzinach przebywa wiele osób, które za chwilę wejdą w dorosłość i zechcą się usamodzielnić. Taka pomoc to dla nich narzędzie i okazja na rozwój kompetencji. Cieszymy się, że dzięki naszej wieloletniej, dobrej współpracy kolejny raz nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z ofiarności członków związku - zaznaczył Kamil Ciupak.

Obchody jubileuszowe związku zaplanowano na 12 kwietnia, a rozpoczną się one od konferencji pt. „Przyszłość i transformacja przemysłu motoryzacyjnego”.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}