W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZSOMS z nową stołówką

26.08.2022

ZSOMS z nową stołówką

Trwają kompleksowe prace remontowo-modernizacyjne w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nowa kuchnia wraz ze szkolną stołówką to efekt pozyskanego dofinansowania z Programu ,,Posiłek w szkole i w domu”. Już od września uczniowie szkoły, a także podopieczni Internatu będą korzystać z posiłków przygotowanych w nowej kuchni z nowoczesnym wyposażeniem.

W ramach zadania realizowane są prace związane z malowaniem ścian i sufitów w pomieszczeniach kuchennych oraz z wymianą instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej i gazowej. Będzie także wymieniony zużyty i wysłużony sprzęt, w tym taborety gazowe, zlewy głębokie ze spryskiwaczami, umywalki, krajalnice do wędlin i sera oraz mikser.

W stołówce pojawi się witryna sałatkowa oraz kociołek do serwowania zup, wózki gastronomiczne i tace bufetowe. Zmodernizowana i nowo wyposażona kuchnia wpłynie nie tylko na poprawę komfortu pracy, ale przede wszystkim umożliwi przygotowanie pełnowartościowych i zdrowych posiłków dla młodzieży szkolnej. Każdego dnia szkolna stołówka przygotowuje około 200 posiłków. Nowe wyposażenie i nowa organizacja z pewnością spełni oczekiwania osób korzystających ze szkolnej stołówki. Wartość realizowanego zadania to 80 tysięcy złotych, z czego 64 tysiące wynosi dofinansowanie, a 16 tysięcy stanowi dotacje budżetu powiatu ostrowieckiego.

{"register":{"columns":[]}}