W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZSOMS i Klub KSZO podpisały umowę o współpracy

16.08.2022

ZSOMS i Klub KSZO podpisały umowę o współpracy

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy szkoły z Klubem KSZO, którego dokonali: prezes Klubu Piotr Chorab i dyrektor szkoły Anna Trojanowska w asyście wiceprezydenta miasta Piotra Dasiosa, naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusza Łaty oraz trenerów i piłkarzy KSZO.

Jak przyznali wszyscy uczestnicy tego spotkania, podpisanie tej umowy jest bardzo istotne dla całego środowiska piłkarskiego miasta i powiatu ostrowieckiego.

To kolejny krok do ustabilizowania sytuacji szkoleniowej Klubu KSZO. Pierwszym krokiem była poprawa sytuacji szkolenia w grupach młodszych, czyli w akademiach czy to Kadet, czy Galacticos Ostrowiec. Jednakże cały czas brakowało nam takiego powiązania pomiędzy Klubem KSZO, a szkołą SMS – mówił Piotr Chorab prezes Klubu Sportowego KSZO.

Formalizuje się związek Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Klubem Sportowym KSZO, który tak naprawdę trwa od wielu, wielu lat z pewną zmianą, gdyż dotychczasowa umowa dotyczyła szkolenia w liceach i gimnazjach, które w tym momencie już nie istnieją, a teraz rozszerzamy to porozumienie o szkołę podstawową, która jest w ZSOMS. Ta umowa jest bardzo ważna dla szkoły i dla powiatu z tego względu, że jedyny Klub Piłkarski z bogatymi tradycjami jest kuźnią młodych talentów – mówił Mariusz Łata.

Porozumienie pozwoli na rozwijanie talentów piłkarskich uczniów z ZSOMS już od klasy szóstej do końca liceum.

{"register":{"columns":[]}}