W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmiany w Wydziale Komunikacji

06.12.2023

Od 01.01.2024r. wykreślone zostaje pojęcie zawiadomienia o nabyciu pojazdu.

Od nowego roku właściciel pojazdu jest zobowiązany złożyć wniosek o rejestrację w terminie 30 dni od dnia:

  1. nabycia pojazdu zarejestrowanego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. sprowadzenia pojazdu z kraju Unii Europejskiej,
  3. dopuszczenia do obrotu przez organ Krajowej Administracji Skarbowej pojazdu sprowadzonego spoza Unii Europejskiej.

UWAGA  jeżeli właścicielem pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie obrotu pojazdami ma 90 dni na złożenie wniosku o rejestrację w przypadkach wymienionych powyżej.

Zawiadomienia o zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej właściciel pojazdu dokonuje u starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania
w terminie 30 dni od dnia zbycia pojazdu. Przekroczenie tego terminu sankcjonowane jest karą pieniężną w wysokości 250 zł.

Nie złożenie przez właściciela pojazdu wniosku o rejestrację w terminie 30 dni podlega karze pieniężnej w wysokości 500 zł , a po przekroczeniu 180 dni podlega karze pieniężnej w wysokości 1000 zł.

Nie złożenie wniosku przez właściciela pojazdu będącego przedsiębiorcą w zakresie obrotu pojazdami w terminie 90 dni podlega karze pieniężnej w wysokości 1000 zł, a po przekroczeniu 180 dni podlega karze pieniężnej w wysokości 2000 zł.

{"register":{"columns":[]}}