W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespoły Interdyscyplinarne w przeciwdziałaniu przemocy domowej

26.06.2024

Zespoły Interdyscyplinarne w przeciwdziałaniu przemocy domowej

W dniu 26 czerwca 2024 r. w godzinach 10:30–12:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie robocze dla Członków Zespołów Interdyscyplinarnych do spraw przeciwdziałania przemocy domowej oraz grup diagnostyczno-pomocowych Powiatu Ostrowieckiego. Wicestarosta Łukasz Dybiec zabrał głos, podkreślając znaczenie współpracy i wymiany doświadczeń w walce z przemocą domową. Pani Anna Korcipa ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach przedstawiła zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej, które wkrótce wejdą w życie.

Po prezentacji odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestnicy mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Spotkanie zakończyło się wystąpieniem trenerek prowadzących program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową według Modelu Duluth – Katarzyny Sobczyk, Moniki Widerskiej oraz Anny Kwapisz, które omówiły skuteczność i metody realizacji programu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie w tak ważnym przedsięwzięciu. Wspólne działania i wymiana wiedzy są kluczowe w skutecznej walce z przemocą domową

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}