W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespół Szkół nr 3 z nowym imieniem

05.07.2022

Na czerwcowej sesji Radni Rady Powiatu jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie nadania Zespołowi Szkół Nr 3, imienia Hutników Ostrowieckich.

Budynek ZS nr 3

Uchwała została podjęta niejako w odpowiedzi na wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców oraz samorządu uczniowskiego.

Technikum jest kontynuatorem osiągnięć i sukcesów dawnego  THM, a nadanie mu imienia Hutników Ostrowieckich jest podkreśleniem tożsamości szkoły, która łączy się ze środowiskiem lokalnym i tradycjami hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest wyrazem troski o pamięć, a zarazem hołdem złożonym poprzednim pokoleniom absolwentów, pracowników huty, którzy swoją pracą i działaniami na trwałe zapisali się w historii miasta.

Obecny na sesji dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, Tomasz Łodej podziękował radnym za głosowanie.

 Jest mi niezmiernie miło, że jednogłośnie Państwo tą naszą prośbę przyjęli, bo wydaje nam się, że ta szkoła od zawsze była związana z miastem, zawsze była związana z hutą i z ludźmi, którzy na tej hucie pracowali, więc ta nazwa mam nadzieję, że spełni oczekiwania wszystkich mieszkańców, pracowników szkoły i będzie używana jako nazwa potoczna – mówił T. Łodej.

Starosta Marzena Dębniak w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślała znaczenie szkoły zaznaczając, że w jej murach kształciło się wiele osób, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój naszego miasta i powiatu.

Stulecie Technikum Hutniczo-Mechanicznego, to wiek. Wiek kształcenia specjalistów na najwyższym poziomie, którzy dzięki zdobytemu doświadczeniu zasilają nie tylko lokalne firmy, lecz także inne instytucje w  kraju i zagranicą.  Przypinacie młodym ludziom skrzydła, a oni udowadniają, że potrafią latać. Tradycja kształcenia, która nieprzerwanie utrzymuje się już od tylu lat przechodząc z pokolenia na pokolenie pokazuje, że można być spokojnym o przyszłość tej szkoły – mówiła starosta M .Dębniak

{"register":{"columns":[]}}