W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespół Szkół Nr 1 w projekcie "Młodzi głosują 2024"

18.06.2024

Zespół Szkół Nr 1 w projekcie "Młodzi głosują 2024"

Młodzieżowy Klub Europejski działający w Zespole Szkół Nr 1 od 1997 roku w bieżącym roku szkolnym przystąpił po raz 19-ty do ogólnopolskiego projektu edukacji wyborczej „Młodzi głosują” koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do świadomego uczestniczenia w życiu publicznym, dodanie pewności siebie, stworzenie możliwości wyrażenia opinii w ważnych sprawach, a w przyszłości do udziału w wyborach.

W ramach projektu członkowie klubu wraz z opiekunem zrealizowali następujące zadania:

– udział w webinariach: „Pierwsze kroki w projekcie i krótkie warsztaty debatowania dla uczniów i uczennic” i „Młodzi głosują”;

 – organizacja debaty oksfordzkiej;

– symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego;

– lekcje o Unii Europejskiej;

– sporządzenie relacji, sprawozdania z wykonanych działań, wypełnienie ankiety ewaluacyjnej i  zamieszczenie na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W projekcie uczestniczyli członkowie Młodzieżowego Klubu Europejskiego:

Oliwia Stępień, Aleksandra Mucha, Karolina Pietras,  Łukasz Łoboda, Martyna Kosiela, Antoni Szczęsny, Igor Dąbrowski, Kacper Tuźnik z klasy 2a,  Kajetan Chudzik, Konrad Pękowski z klasy 1b oraz Kamila Cybularz, Milena Grdeń z klasy 3a.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}