W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbliża się finał budowy mostu w Małym Jodle

23.08.2022

Zbliża się finał budowy mostu w Małym Jodle

Sprzyjająca pogoda powoduje, że prace przy budowie powiatowego mostu w Małym Jodle przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a nawet niewykluczone, że most będzie gotowy wcześniej niż zaplanowano.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Małego Jodła i okolic budowa mostu na rzece Węgierce ruszyła pod koniec maja bieżącego roku. Firma, która wygrała przetarg ma czas do końca października na realizację inwestycji. Nie wykluczone jednak, że ten czas może się skrócić i most będzie wykonany na koniec września.

Roboty obejmowały rozbiórkę starej, drewnianej konstrukcji oraz montaż konstrukcji z belek prefabrykowanych strunobetonowych o długości 12 metrów i szerokości 9,58 metrów wraz z jezdnią z mieszanek mineralno-asfaltowych, wykonanie ścieków skarpowych z umocnieniem skarp kostką kamienną oraz umocnienie dna cieku materacami gabionowymi, a także rozbudowę dróg dojazdowych od strony Zagaja Boleszyńskiego i Chocimowa. Wartość inwestycji to 1 506 422,83 zł. Powiat ostrowiecki pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 903 853,00 zł. wkład własny z budżetu powiatu wynosi 228 452,77 zł., zaś dotacja do inwestycji z budżetu gminy Kunów to 374 117,06 zł.

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami już niebawem mieszkańcy, a także turyści będą mogli korzystać z bezpiecznego mostu.

Cieszę się, że ta długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja będzie miała swój finał. Dzięki dobrej współpracy z samorządami gmin powiatu ostrowieckiego udaje nam się pomyślnie realizować takie zadania. A jest to trakt komunikacyjny, nie tylko bardzo urokliwy pod względem przyrodniczym, ale też bardzo ważny przejazd dla rolników i przedsiębiorców z Małego Jodła, Prawęcina Chocimowa i okolic, mówiła starosta Marzena Dębniak.

Samorząd powiatowy stoi przed kolejnym naborem wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Dróg na przełomie lipca i sierpnia. W tym rozdaniu powiat ostrowiecki będzie aplikował o kolejne dofinansowania na remonty pięciu odcinków dróg we wszystkich gminach powiatu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}