W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody

15.11.2023

Zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. St. Staszica po raz kolejny przystąpiło do projektu "Zbieram to w szkole" organizowanego przez Fundację Missio Cordis. Przez miesiąc październik uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas prowadzili zbiórkę surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy w szkole i w ostrowieckich parafiach. Zbierano przede wszystkim zepsute telefony komórkowe i laptopy, zużyte baterie, zegarki tarczowe oraz monety polskie i zagraniczne wycofane z obiegu. Po zakończeniu zbiórki elektrośmieci zostały posegregowane, spakowane i przekazane do Fundacji. Zebrano 40 kg telefonów komórkowych, 6 kg monet, 2 kg zegarków tarczowych oraz 90 kg zużytych baterii.

Celem projektu jest edukacja ekologiczna, pomoc środowisku naturalnemu, wsparcie recyklingu, ale też działalność charytatywna na rzecz najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego - za przekazane surowce szkoła otrzymuje punkty, które można wymienić na nagrody.

Reportaż ze zbiórki poniżej.

Wideo

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}